StylKryteriumOpinieNagrodyAudioShowPublikacjeKontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AudioShow 2005

 

 

Interkonekty

NF-SX BlueS

NF-GX BlueS

NF-Reference BlueS


Interkonekty cyfrowe

D-SX BlueS

D-GX BlueS

D-Reference BlueS


Kable głośnikowe

LS-SX BlueS

LS-V BlueS

LS-VX BlueS

LS-GX BlueS

 

Zwory głośnikowe


Kable sieciowe

N1.8 BlueS

N2.4 BlueS

 

Energetyczne

linie zasilające

 

 

Audio Show było okazją do zaprezentowania premierowego pokazu nowej serii kabli BlueS. Główna prezentacja odbyła się w hotelu BRISTOL w sali krakowskiej Firmy ANCIENT AUDIO w referencyjnym systemie: CD Lektor Grand, wzmacniaczach Silver Grand Mono i kolumny Holography. Całość spięta najlepszym okablowaniem Velum, a więc interkonekt, głośnikowy i sieciówki.


Demiurg i konstruktor firmy Mr. Waszczyszyn

Dla wielu najlepszy dźwięk na Audio Show 2005.


Rzut oka na okablowanie

Natomiast prezentacja w hotelu SOBIESKI miała charakter kameralny sprzyjający kontaktom miedzy zwiedzającymi i przedstawicielami firmy. Założeniem prezentacji muzycznej było pokazanie możliwości budżetowego systemu po okablowaniu go refencyjnymi kablami. Maąąc wiele możliwości doboru elementów do systemu. Już na miejscu padła decyzja, żeby zagrać na zupełnie anonimowych urządzeniach. Tak więc system składał się z: CD Krell cd300, przedwzmacniacz i końcówka 75 W, częściowo własnej konstrukcji, częściowo modyfikowany - konstrukcje tranzystorowe / a nie jak myślało wielu lampowe /.A do tego eksperymentalne monitory wysokiej rozdzielczości oparte na głośnikach Scan-speak i Dynaudio. Układ akustyczny - linia transmisyjna z otworem u góry. Wybór tych głośników uwalniał nas od problemów z akustyką pokoju, zagrały bez jakichkolwiek adaptacji pomieszczenia. Podajemy te dane, ponieważ wielu zwiedzających interesowało się nimi, nie mogąc uwierzyć, że one grają same i nie ma żadnych dodatkowych subwooferow. I tak spełniło się, żeby pokazać co może prosty system kiedy jest dobrze okablowany.Referencyjne okablowanie stanowiło około 40 % wartości systemu. Mało kto zdecyduje się na takie rozwiązanie, ale nie jest to rozwiązanie bezsensowne i warto było pokazać takie niecodzienne zestawienie.


Pierwsi słuchacze w noc przed otwarciem wystawy

Dźwięk tego systemu był na tyle dojrzały i bogaty w szczegóły, że mogliśmy sobie pozwolić na robienie porównań skrzypiec grających na żywo z tym samym fragmentem utworu odtworzonym z CD. A także robić eksperymenty z dodawaniem do utworu na instrumenty perkusyjne, własnych dźwięków z dzwonków, kołatek i trójkąta. Na dobrą sprawę, po zamknięciu oczu, trudno było określić, które dźwięki pochodzą z nagrania, które są "żywe". Wtapianie się jednych dźwięków w drugie było czymś zaskakującym również dla nas. Autorem tych prezentacji był skrzypek i koncertmistrz z Teatru Wielkiego - Adam Kublik. Adam jest również audiofilem, więc znakomicie potrafił poprowadzić prezentację pod kątem widzenia muzyka, a do tego pokazać co jest ważne, aby reprodukcja nagrania była prawdziwa !Dla nas wystawców szczególnie miłym dniem okazała się niedziela, była o wiele spokojniejsza niż sobota.Przyszli też zupełnie inni ludzie, bardziej nastawieni na słuchanie muzyki. Odwiedzili nas tez Polonusi działający w branży z Malme, Paryża i Chicago.


Z krótką wizytą przybył do nas również redaktor Wojciech Pacuła.

Poznawanie wielu interesujących ludzi, nawiązywanie kontaktów było prawdziwym świętem dla wystawców. Chociaż na chwile można było unieść się ponad technikę.


Podziękowania wszystkim miłym gościom naszego pokoju składa Mr.Velum - Mariusz Olszewski
Do zobaczenia, do usłyszeniaKable sieciowe Velum wykorzystywali również inni wystawcy i były to prezentacje zaliczane do najciekawszych na Audio Show 2005.

Voxal


AUDIO NOTE