StylKryteriumOpinieNagrodyAudioShowPublikacjeKontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Styl VELUM

 

 

Interkonekty

NF-SX BlueS

NF-GX BlueS

NF-Reference BlueS


Interkonekty cyfrowe

D-SX BlueS

D-GX BlueS

D-Reference BlueS


Kable głośnikowe

LS-SX BlueS

LS-V BlueS

LS-VX BlueS

LS-GX BlueS

 

Zwory głośnikowe


Kable sieciowe

N1.8 BlueS

N2.4 BlueS

 

Energetyczne

linie zasilające

 

U podstaw projektowania każdego produktu leżą określone założenia. W przypadku kabli VELUM założenia te są precyzyjnie określone. Celem jest stworzenie kabli absolutnie wiernie przenoszących materię dźwiękową zawartą w nagraniu. A to oznacza: brak jakichkolwiek manipulacji na sygnale i zachowanie jego wszystkich składników. U źródeł wszystkich nagrań jest muzyka i ta sama muzyka powinna się pojawić z głośników.

Kable VELUM stwarzają komfortowe warunki dla tych wszystkich, którym zależy na 'pełnej widoczności' całokształtu materiału muzycznego, a co za tym idzie dają możliwość obserwowania charakteru, wielkości i miejsca dowolnie wybranego dźwięku w strukturze utworu muzycznego. Takie właściwości kabli mają istotne znaczenie dla realizatorów dźwięku, oni muszą wiedzieć czego jest za mało, a czego za dużo w strukturze nagrania. I ostatecznie pilnować, aby zależności między dźwiękami budowały pożądany wyraz artystyczny utworu. Rzecz jasna takie kable w żadnym wypadku nie mogą 'kłamać'. A więc nie mogą: ubarwiać, zmieniać położenia dźwięków itd. Kable VELUM są bardzo nowoczesne ponieważ uwzględniają pełny zakres informacji akustycznej; dotyczy to zwłaszcza prawidłowego oddania głośności wszystkich dźwięków, przekazania ich wszystkich składników barwowych, zachowania tonalności dźwięków i wreszcie zapewniają precyzyjne lokalizowanie dźwięku w bardzo głębokiej perspektywie dźwiękowej. Zwłaszcza precyzje oddania przestrzeni i dźwięków rozchodzących się w niej są absolutnie bezbłędne. Słuchanie muzyki dzięki kablom VELUM jest przyjemnością, staje się źródłem głębokich przeżyć muzycznych i artystycznych, tak jak się to dzieje w przypadku muzyki odbieranej "na żywo".

Firma VELUM dzięki własnym rozwiązaniom technicznym może kształtować parametry kabla w szerokim zakresie, dając w ten sposób gwarancję na uzyskanie doskonałego przewodnika materii muzycznej przekazywanej w postaci sygnałów elektrycznych. I w tym sensie produkcja kabli nie jest wyłącznie procesem technicznym, lecz również artystycznym, przypominającym lutniczą produkcję instrumentów muzycznych. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie i żmudnie cyzelowane aż do osiągnięcia poziomu wyznaczonego przez wzorzec. Ilość parametrów kontrolnych jest duża i sprawdzenie kabla jest procesem długotrwałym. Szczegóły dotyczące tych zagadnień znajdziesz klikając w blok "Criterium".

Definiując styl kabli VELUM można powiedzieć, że są to kable: uporządkowane, rzetelne, o naturalnym brzmieniu, plastyczne o precyzyjnie oddanej przestrzeni. Gwarantują przekaz całego bogactwa materiału dźwiękowego, oddają znakomicie nastroje i klimaty muzyczne, a tym samym pozwalają na głębokie przeżywanie muzyki. Kable VELUM doceniają szczególnie muzycy lub osoby, które kiedykolwiek grały.

I coś jeszcze: kable VELUM są przeznaczone do długotrwałego słuchania, a więc nie mogą być i nie są męczące dla słuchacza. Słuchanie muzyki na tych kablach jest źródłem przyjemności i może trwać w nieskończoność. Firma VELUM tworzy dla tych, którzy kochają muzykę i chcą jej słuchać!